10 поширених помилок при написанні курсової роботи
Для написання курсової роботи знадобляться увага, терпіння, старанність і 15-20 днів, а для когось і кілька місяців для повного занурення в тему роботи. Сучасний ритм життя часто не дозволяє студенту витрачати 3 тижні на одну задачу. Прагнення скоріше здати курсову призводить до помилок, через які викладач повертає її на доопрацювання. Ми підготували список основних помилок, які студенти допускають при написанні курсових робіт.
Ознайомтеся з ними і ніколи так не робіть.
1. Вибір неактуальною теми.
Уважно вибирайте тему курсової. Обов’язковою частиною Вступу є обгрунтування її актуальності. Тема повинна бути для Вас зрозумілою і цікавою. В обґрунтуванні актуальності слід загострити увагу на її маловивченість, практичну значемість, появі сучасних методів досліджень або нових відомостей. Чітко і лаконічно формулюйте доводи і намагайтеся уникати нечітких суджень. Обгрунтування повинно займати приблизно половину аркушу.
2. Описовий характер дослідження.
Курсова робота націлена на вирішення певної проблеми. Вона повинна носити аналітичний характер і показувати Ваші навички логічного мислення. Тут неприпустимі політ фантазії, відсутність мети, незв’язність частин і художні описи.
Порада. Вивчіть рекомендації методички і проконсультуйтеся з викладачем. Продумайте структуру роботи і підберіть відповідні методи дослідження. Пам’ятайте, що аналітичний підхід вимагає глибокого розуміння предмета і є невід’ємною частиною курсової. Комбінуйте його з іншими теоретичними і логіко теоретичними методами. Якщо розумієте, що не зможете розібратися в темі, краще зверніться в інформаційну студію. Ціна курсової роботи складає 800-1200 грн, що набагато дешевше Ваших нервів і безсонних ночей.
3. Відхилення від теми.
Якщо студент не розуміє тему курсової та її мета, він не дотримується логічної стратегії і пише все, що здається йому підходящим. Це призводить до зайвої деталізації, сліпому переписування неперевірених фактів і відхилення від обраної теми. Порада. Заздалегідь розпитайте викладача про сенс Вашої роботи. Запасіться терпінням, щоб розібратися в темі курсової і логічно вибудувати її структуру.
4. Використання застарілої інформації.
Через цю помилку Ваша робота втрачає актуальність.
Порада. Намагайтеся використовувати дані з нових джерел, які були опубліковані в останні 3-5 роки.
5. Неправильний вибір стилю викладу.
Незграбні заумні пропозиції, довгі абзаци і складні академічні оберти справлять негативне враження на наукового керівника.
Порада. Постарайтеся доступно викласти інформацію. Уникайте запозичених суджень, достатку займенників і заплутаних виразів. Нюанси викладу можете заздалегідь обговорити з викладачем.
6. Неграмотність.
Коли студент пише курсову в стислі терміни, часу на перевірку граматичних, синтаксичних, логічних і інших помилок не залишається. Їх наявність загрожує зниженням оцінки.
Порада. Пропустіть готову курсову роботу через сервіси перевірки грамотності або найміть коректора чи попросіть вашого товариша перевірити помилки. Перевіряйте написання слів з перекладених джерел. В інтернеті багато матеріалів з друкарськими помилками і іншими перлами. При замовленні в вартість курсової роботи перевірка вже включена.
7. Зловживання плагіатом.
Викладач помітить, що Ви скомпілювали свою роботу з шматків чужих наукових праць або привласнили чиюсь курсову цілком.
Порада. Плагіат вказує на невміння працювати з матеріалами. Курсова робота – це авторська праця і вона повинна бути унікальною. Переробляйте знайдену інформацію (робіть рерайт) і формуйте власні висновки. Готову роботу пропускайте через сервіси перевірки унікальності advego plagiatus або text.ru.
8. Неправильне оформлення.
Стандарти оформлення можуть змінюватися кілька разів за рік. Розмір шрифту, правильність написання вступу і висновку, вирівнювання, послідовність частин роботи, оформлення посилань і списку літератури – потрібно знати і враховувати всі побажання ВНЗ.
Порада. Запитайте у викладача про всі вимоги до оформлення. Інакше ризикуєте отримати курсову на доопрацювання.
9. Непропорційність частин роботи.
Часто студенти знаходять багато матеріалів по одній частині курсової і зовсім мало за іншою. В результаті деякі розділи надмірно деталізовані, а деякі практично не розкриті. Така робота навряд чи зможе претендувати на високу оцінку.
Порада. Дотримуйтеся плану курсової і стандартів написання. Намагайтеся робити частині пропорційними. Скорочуйте найбільш об’ємні Розділи шляхом видалення зайвих слів і пропозицій. У цьому допоможуть сервіси для виокремлення «словесного сміття» на кшталт Главреда.
10. Здача пізніше терміну.
Роботу, яка здана пізніше встановленого терміну, викладач може оцінити упереджено.
Порада. Складіть план написання курсової та чітко його дотримуйтеся. Залиште час для вичитки роботи і внесення правок. Не відкладайте написання курсової на останню ніч!
Тепер Ви знаєте про найпоширеніші студентських помилки і зможете їх уникнути. Курсова робота вимагає уважності, посидючості і бажання розібратися в темі. Якщо у Вас немає на це часу, замовте курсову роботу в нашій студії. З нами Ви гарантовано отримаєте бажану оцінку.
А якщо Ви вирішили писати курсову самі, щиро бажаємо Вам успіху в цій нелегкій справі!