Головна » Курсові роботи » Що таке методичка, методичні рекомендації для курсової роботи.

Що таке методичка, методичні рекомендації для курсової роботи.

Що таке методичка, методичні рекомендації для курсової роботиПро існування методички, методичних рекомендації , методичних вказівок чи методичного посібника студенти вперше узнають коли починають готуватись до виконання курсової роботи або замовляють курсову роботу а у них виконавець уточнює чи є методичка.

А ось коли про методичку узнають коли повертають вже написану бакалаврську чи магістерську це зовсім біда.

Як виглядає методичка?

Методичний посібник це роздрукована брошура у формі книжечки в форматі А5 або А4 або електронний документ у форматі А4 PDF або Word.

Структура і зміст кожної методички може відрізнятись.

З прикладом методички можна ознайомитись за посиланням

МетодичкаПриклад методичних рекомендацій навчального закладу МАУП

Для чого потрібна методичка?

Не зважаючи на те що існують загальноприйняті вимоги до написання та оформлення наукових робіт згідно постанов та наказів міністерства освіти та ГОСТ, у кожного навчального закладу є свої особисті вимоги до підготовки та оформлення курсових, контрольних, рефератів, кваліфікаційних магістерських та бакалаврських які можуть відрізнятись в залежності від особливостей навчального закладу, його напрямку, спеціалізації, факультету, курсу і навіть викладача.

Методичні посібники можуть бути загальними для всіх видів робіт і окремими для певного вида роботи, наприклад для контрольних по психології 3 го курсу, або курсових для першого курсу по праву.

Крім того з часом ці методичні рекомендації можуть доповнюватися, мінятись, перевипускати, тому перед виконанням роботи необхідно впевнитись в актуальнсті отриманої чи знайденої методички.

Саме через це деякі автори які надають послуги виконання курсових на замовлення, які цінують свої нерви та час не беруться за виконання роботи без методимких рекомендацій, так як саме в них надруковані всі вимоги до змісту та оформлення роботи, надані приклади титульних сторінок, змісту, перелік складових елементів вступу, завдань, вимоги до практичної частини які можуть бути різними.

У випадках коли курсова робота виконується без методички, по загальноприйнятим нормам, роботу можуть повернути на доопрацювання так як вона оформлена не у відповідності методичним посібником. Все залежить від політики певного навчального закладу або окремого викладача.

Більш критичним є ситуація коли згідно методичних рекомендацій необхідна була робота з практичною частиною а автор з причин відсутності методички виконав роботу теоретичну. В цьому випадку доопрацювання будуть суттєві.

Що вказано в методичці.

Методичні рекомендації по змісту складається із титульної сторінки де вказано для якого виду робіт розроблена, від якого навчального закладу, хто склад, ким затверджено, рік та місто.

Потім йде зміст який складається із вступу, основної частини, висновків, додатки, списку використаних джерел.

В методичній брошурі можуть описати навчальну програму, загальні положення, порядок виконання курсової роботи, оформлення курсової роботи, порядок захисту та критерії оцінки курсової роботи.

В деяких посібниках вказані рекомендовані теми курсових робіт, рекомендовану та обов’язкову літературу. Можіть навіть розписати план до кожної теми за яким необхідно виконати роботу.

В деяких ВНЗ завдання можуть визначатись в залежності від першої букви прізвища, кількості летерів призвища або номеру залікової книжки.

На що звернути увагу в методичці:

Багато інформації в методичці не варта уваги студента а на деяку необхідно звернути увагу і взяти за основу при виконанні роботи.

В першу чергу необхідно звернути увагу на вимоги до оформлення курсової роботи. Де ці вимоги розміщені шукаємо в змісті методичних рекомендацій.

Звертаємо увагу на:

  • Обсяг роботи
  • Розмір шрифту та поля
  • Кількість розділів
  • Структура роботи
  • Оформлення та зміст вступу
  • Вимоги до оформлення літератури та посилання.

Все це необхідно враховувати в написанні роботи та її оформленні.

Деякі вимоги до курсової можуть бути не вказані в методичці, наприклад чи має бути практична частина у роботі і яка має бути унікальність роботи. Тому ці вимоги потрібно уточнити у викладача чи старости.

Де взяти методичку.

  • Методичні рекомендації надаються в навчальному закладі викладачем разом із завданням до курсової роботи. Тому в першу чергу уточнення теми, вимоги до курсової роботи, характер роботи та методичку необхідно уточнювати саме у викладача.
  • Якщо прямий контакт з викладачем відсутній, методичку можна запитати у старости або одногрупника.
  • Якщо у вас є тільки тема роботи, при цьому немає зв’язку ні з викладачем ні з обногруприками то  практично у всіх навчальних закладах методичні рекомендації розміщені на їх сайтах. Для того щоб її знайти, достатньо через пошук гугл ввести запит “методичні рекомендації і назву ВНЗ”. Бажано звернути увагу на рік випуску, так як дуже старі можуть бути не зовсім актуальні.

В деяких навчальних закладах викладачі не так принципово відносяться до невідповідності оформлення курсової до вимог методички навчального закладу тим більше на початкових курсах навчання.

Принциповим і обов’язковим використання методики є для написання кваліфікаційних робіт бакалавра і магістра. Там методичні рекомендації грають ключову роль в допуску до захисту і якщо курсову можна було якось здати навіть не знаючи про існування методичного посібника то в бакалаврській і магістерській без методички навіть не сідайте за їх виконання або не замовляйте у авторів!

Якщо потрібна допомога з виконанням курсової, оформіть запит на її оцінку. це вас ні до чого не зобовяже.