Головна » Статті за темою » Як краще перевірити курсову на плагіат

Як краще перевірити курсову на плагіат

У наш час інформаційних технологій студенти у написанні курсових робіт все частіше звертаються до джерел, які легко можна знайти в інтернеті. І є випадки, коли вони при цьому користуються лише кількома публікаціями. Це є недостатнім для якісної курсової. Відповідно відбувається великий відсоток запозичень з інших джерел, власний внесок студента у роботу простежується недостатньо. Це і є плагіат.

Колись жартома викладачі казали: «одна переписана книга – це плагіат, дві – компіляція, три та більше – курсова робота студента. Проте з переходом України до європейських стандартів освіти навчальні заклади запровадили перевірку курсових робіт на плагіат, яка для більшості вузів є обов’язковою. Що у цьому випадку має робити студент? Перевіряти свою курсову на той самий плагіат. І для цього існує чимало можливостей. Вміючи користуватися інтернетом для пошуку потрібних джерел, студент за сучасних реалій має освоювати навички перевірки своєї роботи на плагіат. Для цього існують різні сервіси контенту, кожний з яких має власні програми антиплагіату. Вони допоможуть визначити унікальність тексту і показати відсоток запозичень з інших джерел. Проте не всі з них однаково ефективні, мають різний функціонал і дають неоднозначні результати після перевірки. Отже, як зорієнтуватися після завершення написання основного тексту курсової?

Часи коли перевіряли невеликі фрагменти тексту на унікальність через браузер давно уже у минулому. За наявності збігів, одразу з’являвся список сайтів з подібними текстами. Можна зауважити, що деякі автори чи науковці використовують цей метод і досі, але це не зручно, оскільки можна вставляти лише кілька речень. На момент написання статті програми антиплагіату дозволять зробити перевірку курсової якісно та зручно. За допомогою них можна перевірити уникальність фрагментів (розділів), цілого тексту чи навіть файлу на якому зберігається курсова робота.

Основні сервіси перевірки унікальнсті тексту які можна використовувати для перевірки курсової роботи безкоштовно і онлайн це:

Antiplagiat.ru
Advego.ru
Text.ru
Content-watch.ru
Etxt.ru

Є программи перевірки уникальності які окрім онлайн серсісу можна установити на ноутбук чи стаціонарний компьютер

Advego plagiatus
ETXT

Всі ці программи працюють за різними алгоритмами, мають різну якість перевірок, та різні обмеження наприклад в кількості символів чи слів для перевірки за один раз, можливість перевірки тексту чи файлу з текстом, тривалість часу перевірки.  Деякі з них працюють краше з українською мовою а деякі гірше. До кожної з цих систем є доповнення яке розширює можливості безплатних початкових сервісів, наприкдад при реєстрації на сайті або прибдані пакету послуг перевірка здійснюється швидше, зявляється можливість перевірки цілого документу, тощо.

Яку программу антиплагіату краще використовувати для перевірки курсової роботи?

Якщо говорити про доцільність використання цих програм саме для перевірки курсової роботи, то варто розуміти в якому саме випадку і при яких обставинах ви хочете це робити.

Наприклад:

  • Ви замовили курсову, вам її виконали і ви хочете перевірити її на унікальність швидко завантаживши вась файл
  • Та сама ситуація але вас цікавить унікальність лише певної частини, наприклад практичної частини
  • Ви виконуєте курсову самостійно, і у вас є конкретні вимоги до уникальнсоті, наприклад 60%.
  • Ваша курсова не прошла перевірку на плагиат в ВНЗ і вам необхідно підняти унікальність.

У кожному окремому випадку доречно буде розглядати різні программі в заледності від їх можлиивостей та специфіки.

Для обрання програми перевірки необхідно зрозуміти який відсоток унікальності є припустимим для вашого навчального закладу і за допомогою якої программи здійснюється там перевірка. Досить популятною безкоштовною программою серед викладачів навчальних закладів є Antiplagiat.ru. Якщо викладач закладу викорисовує одну з зазначених вище програм, то ви просто орієнтуєтесь на її показники.

Якщо в навчалному закладі використовують комерційну программу, то необхідно розуміти яку саме. Наприклад Unicheck це одна з популярних комерційних програм яку використовую такі навчальні заклади України як КНУ Шевченка, КПІ, університетом Грінченка, університетом «Львівська політехніка»,  університетом «Острозька академія»,  Донецьким національним університетом ім. Василя Стуса та іншими навчальними закладами. Це досить сурова программа яка може прияти винекненню не аби якій головній болі студентові який любить запозичення в роботах . На відміну від вищезазначених систем, Unichek показує не частку оригінальності тексту, а відсоток запозичень для нього. Для ілюстрації цих запозичень на сайті використовується кольорова гамма від блакитного (0%) та зеленого (1-24%) до червоного (75-100%). Особливістю сервісу є визначення запозичень у цитатах та списку використаної літератури, тому він чудово підійде тим, хто у курсовій використовує першоджерела. Перед перевіркою на цій программі попередьо доцільно ретельно перевіряти текст частинами на TEXT.RU і робити дуже якісний рерайт де є запозичення.

Отже можна зробити висновок, що використання наявних програм для перевірки курсової залежить від ситуації та обставин.

Які програми використовують наші автори для підготовки курсових на замовлення.

Після короткого опитування самий кваліфікованих спеціалістів нашого агентства, можемо стверджувати, що немає однозначних рекомендацій з цього питання.

Так один з найкращих наших фахівців по напрямку правознавства для підготовки курсових та магістерських робіт по праву використовує виключно  Antiplagiat.ru безкоштовні і платні його сервіси.

Інший автор з економічного напрямку використовує переважно ЕТХТ.

Є фацівець з напрамку політології, історії та філософї і він використовує декілька програм. Більш детально які саме і чому дивемось далі. Приорітетною системої перевірки плагіату для нього є  Аdvego Plagiatus.  Знайти її можна за посиланням http://advego.ru/plagiatus/. Програма дозволяє перевіряти великі блоки тексту по розділам  (або підрозділам). Якщо крім унікальності буде бажання перевірити орфографію, то врахуйте, що адвего має далеко не ідеальну українську, тому на цю функцію не варто зважати. Він також використовує програми Etxt Antiplagiat, на яку можна перейти за посиланням http://www.etxt.ru/antiplagiat/. На відміну від адвего тут текст перевіряється довше і ретельніше відповідно унікальність тексту, позначена у відсотках буде нижчою. Для того, щоб мати можливість перевіряти більший обсяг тесту на цьому сайті варто реєструватися. І попри домен ru ця програма детально перевіряє тексти українською. Перевагою Etxt Antiplagiat є й те, що програму можна скачати на власний комп’ютер та робити перевірки регулярними, особливо коли відсутній інтернет. Третя рекомендована програма Content-Watch. Вона дозволить як визначити унікальність тексту у відсотках, так і подивитись виділені фрагменти і зрозуміти над чим потрібно працювати. Відзначається високою якістю перевірки. Для більш глибокого розуміння унікальності тексту він рекомендує використати сервіс TEXT.RU. Він дозволяє виявити навіть ті випадки, коли у фразах змінюється четверте чи п’яте слово. Іноді не допомагає зміна відмінків. А ось орфографічні помилки він виправляє краще за advego. Усі не унікальні фрагменти після перевірки будуть святитися іншим кольором і це дозволить виявити обсяги збігів і своєчасно внести виправлення. Безсумнівною перевагою цього сервісу є функція виявлення заспамленості тексту. Таким чином, за бажання, можна вдосконалити курсову роботу стилістично. Тому цей сервіс можна вже використовувати для власного вдосконалення, з перспективою зробити кращу роботу у майбутньому.

Користуючись зазначеними сервісами варто враховувати швидкість перевірки, так і її якість. Найдовше триватиме перевірка на Еtxt та advego. Сервіси content-watch та TEXT.RU будуть перевіряти курсову більш тривалий час.

Зазначений перелік сайтів є цілком достатнім для того, щоб скласти загальну картину унікальності вашої курсової. Треба бути готовим розбивати текст на кілька частин і розуміти час перевірки. Для початкової перевірки підійдуть content-watch та advego. Результати можуть різнитися, але це буде лише початкова перевірка. Надалі можна робити більш глибоку на Еtxt та TEXT.RU. На них відсоток унікальності може бути ще меншим. Підкреслені фрагменти дозволять продовжити роботу над підвищенням оригінальності тексту. Враховуючи, що TEXT.RU ще надає інформацію про конкретні сайти і відсоток використаної з них інформації, буде повне розуміння подальших дій по виправленню ситуації.