Головна » курсові по політології » Як написати курсову по політології

Як написати курсову по політології

Як написати курсову по політологіїКурсова робота з політології є базовим та необхідним методом перевірки рівня знань студента в даній дисципліні. Сьогодні політологія займає досить значне місце, її обов’язково вивчають юристи, економісти, менеджери всіх сфер діяльності, політологи, психологи, філософи тощо.
Тому написання курсової роботи з цієї дисципліни вимагає глибоких знань філософії, психології, економіки, історії. Саме ці дисципліни будуть основою для теоретичного обґрунтування вашої курсової роботи. Але не слід забувати, що політологія – це окрема наука.

Отже, як розпочати? Більшість тем для курсових з політології глибокі та потребують попереднього аналізу довідкових матеріалів.

Виділимо етапи написання роботи з політології:

  1. Насамперед, варто вибрати тему. Тема має бути простою у розумінні для вас. Не варто поспішати, важливо переглянути всі теми від початку до кінця, обміркувати рішення та вибрати те, що буде цікаво насамперед вам. Інакше написання курсової загрожує перетворитися на муку.
  2. Варто скласти два плани, перший для загальної картини, другий – для курсової. План загальної картини – це перелік того, що необхідно зробити для курсової.
    Наприклад, для теми «Статус особистості у політичній системі суспільства» спочатку треба взяти інформацію з Інтернету, потім із Курсу лекцій (Марченка), потім із підручника Макаренка «Головні ідеології сучасності». Тобто це нариси, за допомогою яких можна розділити роботу на кілька частин.
  3. План курсової роботи можна знайти в Інтернеті, але для своєї роботи необхідно скласти його самостійно, використавши готові плани як підмогу. Слід звернути увагу на те, що план не повинен займати дві і більше сторінок. Головне правило: план має відповідати тексту.
  4. Можливо, план зручніше складатиме вже на основі готового вкладення. Тож не поспішайте з ним. Складіть план загальної картини, розділіть обсяги роботи на частини та починайте збирати інформацію. Наприклад, для вищезгаданої теми буде корисно відвідати сайт http://www.smartpolitic.ru/smapos-738-1.html.
  5. Буває таке, що всю потрібну інформацію можна знайти в Інтернеті. І це непогано, не слухайте викладачів, сміливо користуйтеся ним. Але для «страхування» кілька підручників потрібно буде задіяти обов’язково.
  6. Якщо дивитися на курсову цілком, то це має бути складний комплекс – наприклад, у темі «Виборча система: поняття виборів» потрібно обґрунтувати правочинний бік виборів (це право), психологію людини по відношенню до виборів (це психологія), історію становлення та фактичні дані (це історія). Таким чином, курсова повинна складатися з різних частин різних дисциплін, що мають відношення до теми.
  7. Логічно, написання складається з 3 частин: збирання інформації, аналіз інформації та обробка інформації. Перша частина – ви шукаєте та збираєте джерела, друга – оцінюєте обсяг та якість інформації, відбираючи необхідну для роботи. А ось третина – найскладніша. Потрібно розмістити всю інформацію. Тому ніякої мови про послідовність йти не може: ви щоразу щось прибирати, щось додавати, знову повертаючись до пошуку джерел.
  8. Мати в своєму розпорядженні потрібно в логічному порядку: одне переходить в інше. Для цього можна вставляти свої пропозиції-зв’язки на кшталт «…Цей аналіз структури виборів призводить до того, що виборча влада має ґрунтуватися на …..» або просто «зручно» мати інформацію.
  9. Можна використовувати готові курсові за вашою чи суміжною темою. Наприклад, для теми «Політична влада: її сутність та відмітні ознаки» можна взяти курсову на тему «Демократичний політичний режим: поняття, сутність», «Основні теорії походження влади» або ту саму Конституцію. Зробимо маленький відступ. Ось складна здавалося б тема: «Харизматичне панування та її особливості». Насправді, ця тема – чиста вода психології, тільки в контексті влади. І ось тут можна вималювати ланцюжок: харизма, її використання, факти, приклади, як у суспільстві, так і в політиці (також різниця між ними), опис особистостей як представників, зв’язок харизматичного панування з економікою, його механізм у політиці, релігії тощо . Таких підтем можна придумати скільки завгодно.

Ось інша тема: “Аналіз муніципальних виборів (на конкретному прикладі)”. Відразу можна пов’язати тему з правом. І тут знадобиться Закон про місцеві вибори, пару сайтів для опису виборів, їх методів, правових аспектів тощо. Для використання конкретного прикладу підійдуть новини: http://obozrevatel.com/politics/19730-mestnyie-vyiboryi-2015-promezhutochnyie-rezultatyi-onlajn.htm.

При використанні підручників важливо звертати увагу на актуальність подано