Головна » курсові по філософії » Як написати курсову з філософії

Як написати курсову з філософії

Які асоціації викликає слово філософія? Правильно, з сивими мислителями і мудрецями, що викладають свої ідеї та концепції і ведуть суперечку не зовсім зрозумілою для нас мовою. Але такою була філософія Античності; у Новий час з’являється інший тип філософів – їхні ідеї дедалі більше стають надбанням суспільства. І разом із цим поворотом змінюється й історична роль філософії – вона стає академічною дисципліною та філософів починають навчати у вищих навчальних закладах. Сьогоднішній образ філософа – інтелектуала у навушниках та кедах, з планшетом та єдиним конспектом з усіх предметів – це продовження та трансформація історичної традиції.

А, щоб стати професійним філософом, тобто отримати теоретичні та практичні навички та знання з філософії, необхідно закінчити відповідний факультет університету.

Університетська освіта, звичайно ж, не дає вичерпного пізнання філософії – думати студент має лише власною головою, але дозволяє хоча б частково структурувати знання та здобути практичні навички у своєму предметі.

Курсова з філософії перша сходинка на шляху до становлення філософа

Однією з таких практичних робіт, які виконують студенти і які є підсумками їхнього навчання протягом кількох семестрів, є курсова робота з філософії.

Ці роботи передбачені всіма науковими планами, і курсовим проектам із філософії завжди відведено особливе місце у навчальному процесі.

Тематика курсових з філософії

Сучасна філософія дає дуже широке коло проблематики, яку можна розглядати у своїх дослідженнях. Це і перегляд, наприклад, античної філософії, і класичної філософії 19 століття, або, наприклад, найбільш актуальні теми сьогодні – філософія політики, суспільства, мас-медіа, ютуба, феномен Інтернет-покоління тощо.

Загалом, для всіх, хто цікавиться, завжди знайдеться безліч хороших тем для написання якісної курсової роботи з філософії. Крім того, філософія – це не абстрактне знання, важливо пам’ятати, що як область знань вона включає декілька напрямків, наприклад – історія філософії, філософська антропологія, етика та естетика, логіка і т.д.

Кожен із цих напрямів має свою специфіку та особливості.

Структура курсової з філософії

Найчастіше, курсова з філософії повинна складатися з кількох частин – вступу, першої, другої, третьої або більше частин основного дослідження, висновків, списку літератури та, за бажанням студента, доповнень (у вигляді ілюстрацій, схем та ін.).

На відміну від деяких дисциплін вступ до філософської курсової – дуже важлива та показова частина. У вступі студент повинен сформулювати основні ідеї та цілі, ті завдання, які він ставить перед собою, та ті методи, якими він передбачає користуватися протягом роботи. Крім цього, він повинен описати існуючі дослідження на його тему, або, принаймні, коротко охарактеризувати їх. Важливо пам’ятати, що у вступі не менше, ніж історіографія та інше, має значення власне формулювання студентом власних ідей та думок. Без цього втрачається унікальність і значення курсової роботи з філософії.

  • У наступних частинах, які складають основний фундамент роботи, студенту слід якнайдокладніше розкрити свою тему, спираючись як на власні думки, так і на літературні джерела. Дуже важливо пам’ятати, що робота не повинна бути складена просто з «шматків» чужого тексту та цитат інших філософів – чиїсь висловлювання можна і треба згадувати лише в контексті власної думки, як підтвердження чи визначення його. До того ж велика кількість джерел не завжди свідчить про якість роботи. Тут важливо пам’ятати, що кожен філософський текст має певним чином осмислюватись, і часто в одній цитаті може бути більше сенсу, ніж у трьох книгах.
  • Висновок – це вінець роботи; і для того, щоб вінець не став терновим, важливо підійти до закінчення курсової роботи максимально вимогливо, а саме – уважно простежити всі висновки, які робляться, об’єднати їх у єдине ціле, створити повноцінну картину бачення студентом теми та проблеми. Висновок – це відповідь на поставлене в курсовій роботі з філософії питання, і тільки від автора залежить, наскільки переконливим воно буде.
  • Джерела – необхідна складова частина дослідження – річ вкрай важлива і до неї варто підходити особливо уважно. Але, наш вік технологій та Інтернету (щоб сказав Аристотель про наш час?) приніс деяке полегшення. Тому, використовуючи такі сайти, як filosofia.ru, www.gumer.info або filosof.historic.ru можна знайти велику кількість різноманітних матеріалів та статей, як загальновідомих, так і таких, які додадуть вашій курсовій філософії родзинку та унікальність.

Але зараз ми хотіли б дати пораду – у гонитві за кількістю джерел, створенням образу т.зв. «авторитетності» завдяки посиланням до великих філософів, ніколи не можна забувати про власну думку та її унікальність. Саме феномен особистого осмислення тих чи інших концепцій має реальну цінність та значення.

У нашій студії ви можете отримати кваліфіковану допомогу в написанні курсової з філософії на замовлення.