Як правильно оформити контрольну
Контрольна робота це найрозповсюдженіша форма надання та перевірки знань в студентів практично всіх форм навчань у всіх учбових закладах України. При виконанні цих завдань у студентів виникає багато питань серед яких одне з розповсюджених “як правильно оформити контрольну роботу?” Це питання виникає дуже часто у студентів заочників, так як дана форма навчання не передбачає тісного та частого спілкування з викладачами та одногрупниками які могли б розповісти як це зробити, показати приклад чи допомогти це зробити правильно.
В першу чергу хотілося б звернути увагу що оформлення контрольної роботи є дуже важливим фактором який впливає на оцінку роботи, створення першого враження про виконавця для перевіряючого викладача. Одним з завдань всіх навчальних програм є освоєння вміння правильного оформлення студентських робіт. Тому варто знати правила оформлення та не нехтувати ними.
Хочемо зазначити що немає універсальних вимог чи стандартів до оформлення контрольних робіт. На вимоги до оформлення контрольної впливає її дисципліна, характер та кількість завдань, наявні стандарти у конкретного вищого навчального закладу, кафедри, курсу чи викладача.
Наприклад контрольні роботи з математики, хімії, фізики можуть оформлятися в зошиті розбірливим почерком від руки. На титульній сторінці студент вказує назву роботи, дисципліну, своє ПІБ, курс. Далі переписується завдання, після нього йде рішення та висновки.
Найпоширенішою формою оформлення контрольної роботи є її оформлення в електронному вигляді в форматі DOC, DOCX або RTF виконаний в програмі Word за допомогою Редактора Microsoft Word. Варто звернути увагу що є старі та нові варіанти цих програм, тому якщо робота виконується в новій версії а переглядається в старій версії то можливо некоректне відображення деяких формул, схем чи таблиць.
Де взяти вимоги до оформлення контрольної роботи.
Зазвичай завдання до контрольної роботи надають в методичках (методичних посібниках) де вказано як визначити свій варіант, які вимоги до контрольної роботи, та як її оформити.
Відкриваємо зміст методички, шукаємо вимоги до оформлення контрольної, звертаємо увагу на те якою має бути структура роботи, скільки сторінок має бути в роботі, звертаємо увагу на додатки де поданий приклад оформлення титульної сторінки та змісту контрольної роботи, стандарти оформлення списку літератури.
В деяких випадках студент отримує завдання до контрольної без методички, тобто тільки завдання.
Наприклад:
- дати відповідь на питання 1,2,3…
- зробити аналіз…
- розрахувати …
В цьому випадку контрольну можна оформити за загальноприйнятими вимогами до оформлення контрольних робіт.
Структура контрольної буде наступна:
– Титульний аркуш де ви зазначаєте назву вашого навчального закладу, контрольна робота з якої дисципліни, студент якого курсу та групи, ПІБ, Місто та рік.
– На другій сторінці у нас буде зміст (план) де ви перераховуєте завдання
– Потім виконуєте кожне завдання з нової сторінки
– На останній сторінці вказується список використаних джерел, якщо завдання носило теоретичний характер і при написанні роботи ви їх використовували.
Якщо завдання до контрольної складається з одного питання (теми) то робота оформлюється як реферат.
Структура такої роботи буде мати такий вигляд:
– титульний лист
– зміст (план);
– вступ;
– основна частина яка включає декілька пунктів;
– висновок;
– список використаної літератури;
– додатки (за потреби)
Технічні вимоги до оформлення контрольної зазвичай однакові у всіх навчальних закладах і відповідають стандарту ЄСКД:
Робота виконується в електронному вигляді в програмі Word за допомогою Редактора Microsoft Word
- формат аркушу А4,
- Інтервал 1,5
- Розмір шрифту 14
- Назва шрифту – Times New Roman
- Аркуші повинні мати такі поля:
- ліве — 2,5 – 30 мм,
- верхнє, нижнє — 20 мм,
- праве — 10 – 1,5 мм
- Нумерація у верхньому кутку зверху з другої або третьої сторінки (титульний аркуш і зміст не нумерується, або тільки титульний аркуш)
Приклад оформлення контрольних:
Приклад оформлення контрольної роботи по економіці
Приклад оформлення контрольної з хімії
Зазвичай викладачі не такі прискіпливі до повної відповідності оформлення контрольної роботи вимогам методички, так як оформлення роботи має більш принципове значення в важливіших роботах рівня курсової, магістерської чи бакалаврської, але звертають увагу на відповідність технічних вимог (шрифт, розмір, поля, вирівнювання, інтервал, структура…, так як саме це робить роботу охайною та зрозумілою.
На що звернути увагу при виконанні та оформлені контрольної роботи.
Так як наша компанія має більше ніж десятирічний досвід у виконанні контрольних робіт на замовлення для всіх навчальних закладів України, можемо надати певні рекомендації які можуть вам знадобитись при виконанні та оформленні контрольних робіт..
- Перш ніж виконувати контрольну, впевніться в тому що ви правильно зрозуміли завдання, тому перед виконанням краще перепитати у викладача що саме виконувати, як визначити свій варіант, чи правильно ви зрозуміли завдання, чи є обов’язкові або необов’язкові завдання, який обсяг має бути, чи є обов’язкова та рекомендована література. Приймаючи замовлення тривалий період часу, можемо стверджувати, що неправильні, не логічні завдання далеко не поодинокий випадок у нашій практиці.
- Виконуйте контрольні з моменту отримання завдання і не відкладайте це на потім, прокрастинація з виконанням провокує накопиченню завданя з якими потім дуже важно одночасно справитись, а це в подальшому впливає на вашу втому і якість контрольних.
- Якщо завдання надається разом з методичкою, радимо обов’язково виконувати його згідно вказівок які в ній написані. Методичні рекомендації виглядають на перший погляд дуже громіздкі з наявною неважливою інформацією, але розібравшись один раз де в ній вказано основна інформація (завдання, вимоги до оформлення, де приклад титульного листа та змісту, списку використаних джерел) ви зможете навчитись коректно оформлювати роботи і в подальшому при виконанні курсової роботи ви будете вдячні самому собі, так як з кожною роботою на її оформлення буде йти все менше часу. Краще навчитись оформлювати роботу на прикладі контрольної ніж потім разбираться з курсовою чи дипломною.
- Якщо у вас немає методички і ви не знаєте як оформити контрольну роботу, використовуйте поради які описані в статті, вони дійсно працюють, так як перевірені часом та досвідом! Головне щоб ваша робота була структурована, мала один шрифт, інтервал, вирівнювання… Викладачі звертають увагу в першу чергу на охайність та структурованість поданої інформації в контрольній.
- Якщо у вас не вистачає часу на самостійне виконання контрольної, радимо делегувати це професіональним виконавцям які не тільки правильно оформлять контрольную а й правильно її виконають.
Більш детальна інформація по оформленю запиту на виконання робти на нашій сторінці замовити контрольну роботу