Головна » Курсові роботи » Як прибрати плагіат з курсової роботи

Як прибрати плагіат з курсової роботи

Для чого треба перевірка унікальності в курсовій

На етапі здачі курсової роботи постає проблема її унікальності. Більшість ВНЗ використовують різні програми щодо виявлення плагіату. Зокрема комерційна програма Unichek дозволяє викладачам виявити відсотки запозичень з інших джерел. На сервісах ETXT, Advego Plagiatus та Text.ru можна побачити сайти, де зустрічаються запозичення у підготовленій вами роботі. Іноді викладачі на власний розсуд піднімають планку унікальності. Врешті-решт досвідчений викладач, ознайомившись з курсовою роботою сам може
зрозуміти, які розділи студент писав самостійно, а у яких просто використовував клавіші Сtrl C та Ctrl V. Тож постає питання, як після написання роботи зробити так, щоб вас не звинувачували у плагіаті. Унікальність залежить від теми – чим популярніша, тим більше запозичень. Для цього студентам варто перевірити курсову на кількох сервісах і, зокрема вищезазначених ETXT, Advego Plagiatus та Text.ru. Найбільш ретельний аналіз дає останній з них. Тож розглянемо способи підняття унікальності, якщо система показує недостатній її відсоток (наприклад 40%, замість потрібних 70%).

Поширені способи підняття унікальності

Головне правило, яке потрібно засвоїти – це постійно робити резервну копію роботи. Це дозволить порівняти виправлений текст з початковим.

Глибокий рерайт

Найбільш оптимальний спосіб виправлення унікальності – глибокий рерайт тексту. Це написання тієї ж самої інформації, але своїми словами. Тобто, необхідно взяти фрагменти тексту, які сервіс показав як не унікальні і просто написати їх своїми словами. Це буде найнадійніший хоч і найдовший спосіб виправлення курсової.

Синоніми та епітети.

Цим способом можна замінити слова, які часто використовуються на близькі за значенням. Епітети ж зроблять текст більш яскравішим. Але зловживати ними не треба, оскільки курсова все ж є науковою роботою. Тісно пов’язана з цим методом заміна чисел літерами, як- то 7 на «сім» або 124 на «сто двадцять чотири». Можливі подібні заміни і щодо символів наприклад % на «відсотки». При цьому це можна робити і у зворотному напрямку. А здійснювати заміну слів і символів у Word можна за допомогою клавіш « Ctrl F». Синонімайзери передбачають наявність спеціальної програми, куди необхідно ввести фрагмент тексту. Натомість отримаєте вже перероблений. Sinonim.org та Synonymonline.ru

Зміна речення з кінця.

Можна використовувати для частини тексту, де є дієприслівникові та дієприкметникові звороти. Для цього їх достатньо переставити. Але при цьому треба слідкувати, щоб не змінився зміст роботи. Цим методом можливе поєднання декількох речень в одне. І навпаки, можна розбити довге речення на кілька дрібніших. Варто врахувати, що може не подіяти банальна зміна пунктуації.

Метод шилінгу

Дієвим способом є прийом шинглу. У ньому загальний весь обсяг слів вираховується у певній послідовності. Його використовують чимало систем анти плагіату. Зруйнувавши цей логічний ланцюг, наприклад, перефразовуючи перше та останнє слово шинглу можна отримати підвищення унікальності абзаців. Якщо не досягнуто бажаного результату, можна змінювати кожне третє слово. Цей прийом покладено в основу використання автоматичних переносів. Перед початком перевірки у налаштуваннях WORD потрібно поставить відмітку «Авто» у розділі «Расстановка переносов». Скопійований в інші сервіси текст ніби обрізується, і програма сприймає його слова за унікальні.

Переклад тексту на іноземну мову.

Переклад тексту на інші мови і навпаки. При перекладі на іншу мову структура тексту змінюється, а у зворотному зберігається. Автоматичні перекладачі часто замінюють оригінальні слова синонімами. Можна практикувати зміну тексту на кілька мов. З української на італійську, потім на німецьку, а далі знов на англійську. При цьому можна використовувати навіть арабську мову. Але тут можливо проблема появи незрозумілих символів. Але потім потрібно уважно вичитати курсова, щоб не було слів неправильних відмінків та стилістичних огріхів. В ідеалі можна пошукати інформацію з іншомовних сайтів і перекласти її. Тоді курсова робота буде максимально унікальною.

Використання іноземних літер.

Не зовсім коректним способом підвищення унікальності є заміна літер української, або російської абетки на грецькі. Раніше використовували заміну на латинські(а-а, е-е, о-о,), але багато систем вже навчились їх розпізнавати. Якщо є час та бажання – рекомендуємо у Google подивитись різні абетки і підібрати для заміни найбільш придатні літери. За схожим сценарієм можна брати символи з математичних формул і чергувати з ними певні букви у тексті. Але такий спосіб важко назвати оптимальним, тим більше, що досвідчений викладач все одно розпізнає плагіат.

Фрази паразити

Використовуємо із застереженням І останнє, що можна, але не варто робити – це використання слів – паразитів. У будь-яких речення можна використовувати фрази «врешті-решт», «таким чином», «з огляду на», «разом з тим». Загалом таких може набратися кілька десятків. Тут є небезпека перевантаження курсової подібними словами. До того ж викладач може це розцінити як гонитву за обсягом, а основна думка буде висловлена менш акцентовано.

Серед інших способів, які не є досить ефективними відзначимо, що можна обійти антиплагіат і використовуючи дані, які щойно були опубліковані на інформаційних сайтах. Але тут мають бути присутні лише свіжі новини і важко буде знайти ті, що стосуються вашої роботи.

Зміна місцями абзаців

Можна міняти місцями абзаци а перелік по-перше, по-третє та ін. можна просто замінити маркованим списком. Складніше, якщо для курсової потрібна якась технічна інформація. Досить важко отримати високу унікальність з таблиць, які використовувались у мережі. Тут рекомендовано робити скріншоти і вставляти їх у текст.

А ось до різного роду розрахунків варто підходити ще більш обережно. Якщо це можливо то змініть вихідне значення (ситуативно у бік збільшення, або зменшення) на пропорційну величину. І далі зробити свій розрахунок вже за нових даних. Таким чином може вийти унікальна цифра без зміни основних показників.

При всіх зазначених операціях треба вимкнути автоматичну перевірку тексту у Word, щоб він не висвічував помилки.

Підсумок

На сьогодні найменше спрацьовує перестановка абзаців чи речень місцями, зміни пунктуації, використання латинських літер. Самий оптимальній способ підвищення уникальності це рерайт частин після перевірки програмою. Програми і сервіси постійно вдосконалюються і з кожним роком стає менше варіантів, щоб їх обійти.

Якщо все ж треба вдатися до запропонованих способів перевірки на унікальність, то у будь-якому разі не можна ризикувати репутацією. А написана власноруч робота є і унікальною, і такою, що сподобається викладачу.